Zpět na výpis pozic

DevOps Developer

Sokolovská 47/73, Praha Full-time

#devops #python #kubernetes #sql


Jsme ambiciózní FinTech start-up vytvářející finanční a platební technologie, které zjednodušují lidem život. Hledáme seniorního vývojáře, který nám pomůže rozvíjet stávající a nové produkty. Primárně se jedná o naši platební appku s kartou. Využíváme technologie k tomu, abychom inovovali způsoby, jak lze platit za produkty a služby tak, aby člověka co nejméně zatěžovaly a abychom do plateb naopak přinášeli komfort a skvělou UX.

Již jsme vyřešili nakupování na internetu na jedno kliknutí, placení složenek a faktur pouhým vyfocením v appce nebo přeposláním na email. Spustili jsme s Mastercard platební kartu s platebním náramkem, která má nejlepší kurz pro platby v zahraničí a je propojená s vymakanou aplikací.

Kromě Česka jsme spustili naše služby v Polsku a brousíme si zuby na Rumunsko (jeden z nejrychleji rostoucích trhů v Evropě) a Slovensko. Šušká se o Nigérii, ale tomu nevěř. Chceme se stát šampionem v regionu CEE.

Jak u nás probíhá vývoj:

Používáme agilní metody vývoje, poslední dva roky nám vyhovuje Kanban, ale firma roste a jsme otevření změnám, pokud by nám měly přinést větší produktivitu. Vývoji backendové aplikace se u nás věnují čtyři vývojové týmy, přičemž každý z týmů je postavený tak, aby byl soběstačný a věnuje se oddělené oblasti. DevOps je dalším z týmů, který pomáhá nejen vývojářům, ale i například analytikům a riskařům ve firmě. Často je mezi vývojáři nejoblíbenější, protože se mimo jiné věnuje i vývoji nástrojů, které nám usnadňují každodenní práci. Lidé v týmech se ale mohou průběžně obměňovat podle aktuálních priorit a zkušeností jednotlivých členů týmu, o čemž společně rozhodujeme na all-hands schůzkách cca jednou za půl roku.

Snažíme se minimalizovat “byrokracii” na rozumnou úroveň, která nám umožní soustředit se na práci, ale zároveň mít i přehled nad dlouhodobými cíli a vědět, jak si na tom stojí ostatní týmy.

V DevOps si ráno píšeme obdobu “Stand-Up” na Slack. K tomu máme jednou za týden hodinovou schůzku pro všechny vývojáře, kde si představujeme týdenní práci všech týmů. K tomu máme ještě vlastní týdenní DevOps schůzku, kde pijeme čaj a řešíme aktuální problémy víc dopodrobna.

Hlavní odpovědnost:

Děláme “samoobsluhu” pro vývojáře a analytiky. Patří k tomu správa Linuxových serverů (to se snažíme redukovat automatizací na minimum), ale hlavně vývoj interních nástrojů – CLI, webových aplikací, různých služeb a také konfigurace hotových nástrojů (např. Kubernetes, Jenkins, Grafana, Prometheus, Elasticsearch, Sentry). Někdy je potřeba, abychom zasáhli i do hlavní aplikace Twisto.cz.

Vývojářům poskytujeme možnost si na klik rozjet vlastní staging prostředí, sbíráme logy a metriky a poskytujeme vyhledávání a dashboardy. Analytikům zase pomáháme s prostředím pro jejich automatizované úlohy. V neposlední řadě pomáháme radou ohledně automatizace, Dockeru, Linuxu. Snažíme se, aby co nejméně kroků ve vývoji na někoho muselo čekat.

Koho hledáme:

Potřebujeme vývojáře, který má zkušenost s Linuxem a nebojí se jej i spravovat.

  • Základem je znalost Pythonu (používáme 3.6), Gitu, Dockeru, PostgreSQL a administrace Linuxu.
  • Výhodou, ne však nutností, je zkušenost s Ansible, Kubernetes a Elasticsearch, případně s konfigurací služeb v AWS.
  • Pokud máš zkušenost i s jinými programovacími jazyky, tak budeš mít náskok před ostatními kandidáty. Občas potřebujeme něco upravit v Go nebo v Javě/Groovy.

Pokud ti chybí znalosti v některé ze zde zmíněných oblastí, tak to vůbec nevadí, pokud máš v sobě chuť naučit se něco nového a zároveň máš už delší zkušenost s vývojem, např. v jiné technologii.

O detailech se rádi pobavíme na osobním pohovoru. Pokud tě to bude zajímat, tak ti rádi ukážeme i konkrétní části aplikace, abys věděl(a) s čím (a na čem) budeš pracovat.

Nabízíme:

  • Velkou výzvu – stavíme top Fintech pro CEE
  • Přímý vliv na výsledky Twisto – vývoj a technologie u nás tvoří jádro firmy
  • Minimum byrokracie, ale zato hodně času s “vyhrnutými rukávy“
  • Velký prostor pro osobní rozvoj – v rámci týmu pravidelně pořádáme přednášky o technologiích, se kterými si zrovna hrajeme a také pravidelně pořádáme veřejné akce o backendových technologicích a architektuře – backendisti.cz
  • Klid na práci – vývoj u nás má oddělené kanceláře a dostatek prostoru pro soustředěnou práci
  • Mladý a přátelský kolektiv – je nás v Twisto kolem šedesáti a do kanclu pravidelně dochází i čtyři psi
  • Rychle rostoucí start-up se silnou podporou od investorů

Mám zájem o tuto pozici

Pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pracovní pozici společnost Twisto payments a.s., se sídlem Újezd 450/40, Malá Strana, 118 00 Praha 1, tj. správce bude zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s nařízením 2016/679, obecným nařízením o ochraně osobních údajů. Zobrazit více