Kdy zmizí koronavirus?

Odpověď na tuhle otázku je k nezaplacení. Bohužel, budoucnost věštit neumíme. Zato víme, co by vám mohlo pomoct právě teď.

Dezinfekce rukou

Co dělat, když mám příznaky?

Máte horečku a necítíte se dobře? Nemusíte mít koronavirus, ale obezřetnost se vyplatí. Takže rozhodně nechoďte k lékaři, ale kontaktujte ho telefonicky. Buď svého praktického lékaře nebo volejte na hygienu (speciální linkou je 1212) a domluvte se, zda a kde je vás třeba otestovat.

Chovejte se zodpovědně, ale bez paniky.

Delfíni v Benátkách, ibuprofen jako lék, který zhoršuje průběh nemoci COVI-19. Po internetu se už povaluje spousta lživých, či alespoň neověřených informací. Jak poznat pravdu od nesmyslu není vůbec jednoduché. Tady najdete články o koronaviru, které prošly rukama odborníků. Kromě článku o epidemii tam naleznete spoustu praktických tipů, třeba rady pro těhotné ženy nebo zaměstnance.

Chytrá nakládání s penězi

Nakupujte teď, plaťte později

Spousta lidí nemůže úplně pracovat – musí se starat o děti nebo jim ubyly zakázky. Přišel čas začít nakládat s penězi víc kreativně. Na trhu je pár nástrojů, díky kterým lze nejdřív nakupovat a platit až ve vhodnější chvíli. Jednou z nich je i Twisto, které funguje kompletně online. K registraci potřebujete 5 minut a občanku. Do 24 hodin by měl být Twisto účet připraven a s ním i peníze, se kterými můžete začít okamžitě platit. Třeba virtuální kartou online. S penězi na Twisto účtu celý měsíc nakupujete a a splácíte je až v polovině následujícího měsíce. Nebo si svoji splatnost můžete ještě odložit. Záleží na vás.

Pokud to jde, tak pracujte z domova

Pracujte z domu v pohodlí

Učitelé, trenéři, psychologové. Spousta profesí přišla o svoje pracovní místa. Fyzicky. Některá zaměstnání lze ale začít provozovat online. A jestli nemáte potřebné vybavení, nevadí. Spousta obchodů přišla s mimořádnými slevami nebo akcemi. Třeba na Bonami (e‑shop s vybavením domu) si lze s Twisto účtem každou platbu nad 5 000 Kč rozložit do 3 měsíců bez navýšení. A to stejné platí i pro nákupy na Smarty (e‑shop s elektronikou). Tam stačí dokonce utratit jen 3 000 Kč a za rozložení nákupů do čtvrt roku nedáte ani korunu navíc.

Hýbejte se!

Pohyb vyčistí mozek, pomůže relaxovat a do krve vyplaví endorfiny, což jsou hormony spokojenosti. A jestli se vám v současné chvíli nechce běhat mezi lidmi v rouškách, zkuste cvičit doma. Existuje spousta appek a online kurzů, které vám pomůžou dát si do těla.