9. 8. 2023

Twisto zajišťuje BNPL platby na novém českém tržišti od Allegra

Praha 9. srpna 2023 –⁠ Allegro, největší tržiště evropského původu, spustilo nové české tržiště Allegro.cz. Pro firmu se jedná o další logický krok na cestě stát se evropským lídrem v e-commerce. Platforma měsíčně přivítá 22 milionů návštěvníků, má zhruba 14 milionů aktivních nakupujících a vybrala si Twisto jako jediného poskytovatele BNPL služeb (buy now pay later) na Allegro.cz. Díky Twistu mohou zákazníci zaplatit buď odloženou platbou po vyzkoušení až do 30 dnů, nebo nakoupit větší nákup na třetiny bez navýšení, a to skrze platební bránu PayU.

„Vstup Allegra na tuzemský trh je mimořádnou událostí pro českou e-commerce. Allegro.cz má potenciál stát se největším tržištěm v Česku a jedním z nejdůležitějších e-commerce subjektů ve střední Evropě. Jsme rádi, že si při svém vstupu do Česka vybrali pro zajištění BNPL plateb právě Twisto, přestože v Polsku mají vlastní řešení," hodnotí integraci Twista do nového tržiště Jan Hanzlík, country manager Twista pro Českou republiku.

S lokálním poskytovatelem na český trh

Allegro loni koupilo skupinu Mall Group, která je nyní základem pro vybudování Allegro.cz v Česku. Platforma v Polsku využívá vlastní BNPL značku, v Česku si však vybralo Twisto jako jediného poskytovatele BNPL na svém novém českém tržišti. Zákazníci si díky tomu mohou na Allegro.cz odložit platbu po vyzkoušení až o 30 dní. Mohou využít také novinky Nákup na třetiny bez navýšení, která jim umožní rozdělit si vyšší platby nad 1 500 korun do tří splátek s nulovými úroky nebo poplatky. Technicky je Twisto na Allegro.cz integrováno skrze platební bránu PayU.

„Spuštění Allegro.cz je pro nás zásadní krok v rámci naší ambice vytvořit nejoblíbenější e-commerce platformu pro zákazníky i obchodníky celé střední a východní Evropy. Chceme zákazníkům nabídnout i moderní platební metody, které jim nakupování na naší platformě usnadní. Při vstupu na český trh jsme si jako poskytovatele BNPL plateb zvolili tuzemskou jedničku Twisto, a to především pro jeho dlouholeté zkušenosti a bohaté produktové portfolio," vysvětluje Rafał Czernik, ředitel Group Financial Services v Allegru.

Nákup na třetiny nabírá na popularitě

Allegro, na kterém v Evropě prodává přes 130 tisíc prodejců dodávajících zboží do 25 zemí Evropské unie a nabízí na něm stovky milionů produktů, patří mezi deset největších online tržišť na světě. Pro Twisto se tak jedná o dalšího nového významného obchodního partnera, který jeho moderní platební metody integroval. Twisto nedávno navázalo spolupráci také s módním e-shopem ABOUT YOU, platit s ním lze i na Astratexu, Reserved, Answear, sinsay, eobuv.cz nebo Datartu. Odložené platby od Twista mohou využívat zákazníci více než třiceti ze sta největších českých e-shopů.

Během minulého roku Twisto spustilo také novinku Nákup na třetiny bez navýšení, se kterou mohou zákazníci a zákaznice větší nákupy rozdělovat do tří měsíčních splátek bez úroků nebo poplatků, tedy zcela zdarma. Nákup na třetiny je stejně jako odložená platba dostupný bez registrace přímo z košíku e-shopu. Mezi e-shopy, které novinku nabízí, patří například KNIHY DOBROVSKÝ, eyerim.cz, GoOut, Ticketstream, Pneuboss a zákazníci ho celkem vyzkoušeli už na více než pěti stovkách dalších e-shopů. Nákup na třetiny je společně s odloženou platbou dostupný také prostřednictvím platebních bran Comgate a PayU.

Více o službě Twisto

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013 jako první v ČR zavedlo odložené platby, známé také pod zkratkou BNPL (buy now pay later, nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto Pay lze na jedno kliknutí, bez registrace a zdarma platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 30 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) -- virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a Nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2018 firma úspěšně vstoupila také na polský trh.