21. 7. 2020

Češi letos utratí za dovolenou méně. Ušetří ale raději předem než na místě.

Praha 21. července 2020 - Letní dovolené v roce 2020 se ponesou v o něco úspornějším duchu než v posledních letech, zhruba polovina lidí přitom stráví osobní volno v Čechách. 59 % lidí pak přiznalo, že jim letošní léto omezila krize spojená s pandemií COVID-19. Vyplývá to z průzkumu společnosti Twisto, který proběhl prostřednictvím online dotazníku během července a kterého se zúčastnilo na 450 respondentů.

Z průzkumu mimo jiné vyplývá, že si letos Češi na dovolenou připravili menší obnos než v minulém roce. Více než 20 tisíc korun na osobu plánuje utratit 16 % dotázaných, v roce 2019 přitom tuto částku na osobu vydalo 25 % respondentů. 52 % lidí se v rozpočtu na osobu vejde do částky 10 tisíc Kč, loni si s tímto limitem muselo vystačit jen 27 % oslovených. 49 % lidí stráví léto v ČR, 18 % letos neplánuje dovolenou vůbec. 33 % dotázaných se přitom chce podívat i do zahraničí.

„Průzkum odhalil, že pandemie COVID-19 značně ovlivnila a ovlivní výběr letních dovolených v tomto roce, většina Čechů se za hranice nevydá. Velmi nás však zaujalo zjištění, že výběrem lokality veškeré omezování končí. Spíše než aby si nechali zkazit dovolenou, omezí se Češi raději předem - 32 % lidí uvedlo, že bude šetřit raději před dovolenou než na místě, 26 % si raději užije dovolenou naplno v kratším časovém úseku a jen 3 % chtějí ušetřit na stravování. Jen 23 % lidí si myslí, že budou muset své chování na prázdninách z finančních důvodů omezit. Pro nás je to jasný signál, že si Češi chtějí dovolenou užít se vším všudy,“ míní Michal Šmída, zakladatel a CEO společnosti Twisto.

Kompletní data


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila na polský trh.