2020: Google Pay s Marqetou, Rumunsko za pár měsíců a virtuální karty

2019: Dvě miliardy, úspěch v Polsku, Apple Pay a nejintimnější splátky

2020: Google Pay s Marqetou, Rumunsko za pár měsíců a virtuální karty

Praha 27. února 2020 – Twisto zopakovalo více než dvojnásobný meziroční růst, ukazují konsolidované výsledky firmy za Česko a Polsko. U nás se firmě povedlo spuštění Apple Pay v první vlně a představení revolučních splátek. Polsko přineslo extrémně úspěšné představení platební karty, o kterou od října do konce roku projevilo zájem na 150 tisíc Poláků. „V roce 2020 pokračujeme v expanzi a v zavádění nových produktů. Čeká nás spuštění Google Pay u nás a v Polsku, Apple Pay v Polsku a vstup platebního ekosystému Twisto do Rumunska. Očekáváme tak akceleraci růstu, ** nastiňuje ambice Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista. Twisto za zákazníky loni zaplatilo přes 2 miliardy korun (81 milionů eur), to se rozdělilo celkově mezi 4 miliony transakcí, což je skoro 3 krát více než v roce 2018.**

„Expanze v rámci regionu střední a východní Evropy (CEE) je pro nás nyní stěžejní. Česko i Polsko ukazují, že se nám za necelých sedm let podařilo vyvinout produkt, který velká řada našich zákazníků využívá pro denní platby. Je tak na čase přinést nás ekosystém postavený na bezpečném a chytrém kreditu také do dalších zemí. Nezapomínáme ale ani na produktový vývoj, již v březnu se zákazníci mohou těšit na Google Pay a virtuální karty. Pokračovat budeme také v moderních splátkových produktech, kterými chceme trhu ukázat, že starý model půjček je již přežitý.", říká Šmída.

2,5 milionu zákazníků a konec plastových karet

Do roku 2024 dva a půl milionu zákazníků v regionu CEE a rok nato ukončit vydávání plastových karet, to jsou dva zásadní cíle, které si Twisto loni vytyčilo. Počet zákazníků je úkolem expanze a marketingu, bezplastové Twisto výrazně ovlivňuje především produktový vývoj a podporu mobilních a dalších moderních platebních metod. Již v březnu spustí Twisto v České Republice a Polsku Google Pay pro stávající zákazníky, v dubnu pak i pro nově příchozí. S Google Pay přijdou ruku v ruce virtuální karty, ale také nový design plastových karet. Twisto jednoduše věří, že dnes řada lidí plastovou kartu vlastně nepotřebuje. Samozřejmě že ne všude je infrastruktura na tento přístup připravena, ale ve velkých českých městech se člověk bez karty bez problémů obejde. A dle současného trendu bezkontaktních plateb lze očekávat, že za pět let bude infrastruktura připravena všude ve světě. Že je placení telefonem nebo nositelnou elektronikou obrovský trend, dokazuje i lednový průzkum mezi uživateli Apple Pay, 93 % zaplatí mobilem pokaždé, když to je možné.

„Apple Pay je světový fenomén a snad všude válcuje Google Pay. My ale plánujeme všechny svoje zákazníky naučit platit mobilem. Je to pohodlné, bezpečné a návykové. Věřím, že tyto argumenty přebíjí ty odpůrce, kteří se neustále obávají, že jim dojde baterie v mobilním telefonu. Doufám tak, že Google Pay začne využívat většina našich zákazníků, stejně jako je tomu u řešení od Applu", vysvětluje Šmída. Ruku v ruce se spuštěním mobilních plateb na telefonech s Androidem předcházel přechod k novému vydavateli karet, americkému unicornu Marqeta. S tím již Twisto vydalo polské karty, přechod v České republice probíhá v těchto měsících.

Disrupce splátkových produktů v CEE

Důležitým úkolem, který si Twisto dalo loni, je také rozbourat současný systém splátkových produktů na českém trhu. Vše online, v mobilu, intimně bez zbytečného prostředníka v podobě špatně informovaného poradce, tak funguje první verze splátkového produktu od Twista, kde si zákazníci mohou rozsplátkovat dle vlastních preferencí jakýkoli nákup nad tři tisíce korun na tři až dvanáct měsíců. Kdykoli během měsíce, přes mobil na pár kliknutí. _„Obecně jsou lidé nastaveni, že úvěry a splátky jsou zlo, proč se potom tak daří všem úvěrovým společnostem, které mají reklamy v televizi po celý rok? Splátky je třeba odtabuizovat, protože očividně je spousta lidí používá. Starý systém je špatný a s tím jdeme bojovat. Současné splátky, které představilo Twisto, jsou produkt, který zákazník vlastně nemusí použít. Zda si něco chce do splátek rozdělit, či nechce, se rozhodne v průběhu měsíce, v pohodlí domova s možností důkladně promyslet svou finanční situaci. A v podobných službách chceme pokračovat. V letošním roce jsme již například s e-shopem Smarty.cz nabídli nákupy rozdělené do tří splátek bez navýšení. Věříme, že tyto nástroje jsou tím pravým, jak optimalizovat cash flow našich klientů, tvrdí Šmída.

K dnešku: více než 1 600 e-shopů, milion lidí a 140 tisíc účtů

Twisto – coby nejjednodušší platbu v e-shopu – využilo v Polsku a u nás přes milion lidí, kteří mohou nakupovat ve více než 1 600 e-shopů. Twisto účet, což je hlavní tahák Twista, má nyní 140 tisíc lidí. Twisto účet dnes nabízí vedle online platby na jeden klik (Twisto Pay) také Apple Pay, fyzickou plastovou platební kartu, pokročilou platbu složenek (Twisto Snap), možnost rozdělení nákupu s přáteli (Twisto Split) a v neposlední řadě možnost rozdělení jakékoliv platby do intimních splátek.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, platit mobilem díky Apple Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. www.twisto.cz