Twisto pokračuje ve své bezplastové vizi a zpřístupňuje Google Pay

Zahoď peněženku, plať mobilem! Twisto pokračuje ve své bezplastové vizi a zpřístupňuje Google Pay

Praha 10. března 2020 - V pondělí 9. března se dočkali také zákazníci s operačním systémem Android -- Twisto zpřístupnilo dlouho očekávané placení pomocí služby Google Pay. Otevřela se jim tak možnost s Twistem platit svými mobilními telefony stejně jako jejich iOS kolegům, kteří Twistu již rok ukazují, jak jim platební metoda Apple Pay změnila platební návyky. Ti během roku navýšili průměrný počet transakcí téměř z 13 na 22. Dlouhodobě nejžádanější služba prošla již sérií neveřejného testování a nyní je tak technicky připravena k službám všem „twisťákům".

„Jasně vidíme, že Apple Pay bylo milníkem loňského roku, a předpokládáme, že obliba Google Pay bude stoupat stejně strmě. Vzhledem k tomu, že bychom do roku 2025 rádi zrušili produkci plastových karet, kterou vnímáme jako zpátečnickou a neekologickou, je pro nás skvělá zpráva, že zájem o placení elektronikou narůstá a díky uvedení služby Google Pay se opět zvětší počet lidí, kteří k placení potřebují jen svůj mobilní telefon. Já osobně již dlouhodobě nenosím peněženku, minulý rok jsem vyřadil i kartu a platím vše mobilem. Občas se mi ještě stane, že tam nemají terminál, a pak mívám skutečně problém, ale těchto míst naštěstí stále ubývá," říká Michal Šmída, CEO a zakladatel Twista.

Nastal čas androidích „twisťáků"

Službu Google Pay (dříve známá pod názvem Android Pay), která byla v České republice spuštěna 20. února 2018, mohou od včerejšího rána využívat také zákazníci Twista. Google Pay zákazníci aktivují pomocí tzv. virtuální karty přímo v aplikaci, takže ani noví zákazníci nemusí čekat na doručení klasické karty a po úspěšné registraci mohou vyrazit nakupovat pouze s telefonem v kapse. Službu podporují zařízení s operačním systémem Android verze 5.0 a vyšší. Pro nákupy v obchodech musí telefon podporovat technologii NFC. Placení pomocí Google Pay je navíc neuvěřitelně snadné a bezpečné. Služba dbá na nejvyšší standardy a nesdílí skutečné informace o použité kartě. Obchodník získá místo údajů o kartě pouze šifrované číslo. Takto lze platit jak fyzicky, tak i v internetových obchodech.

„Kdyby bylo čistě po mém, tak jsme s Google Pay přišli společně s Apple Pay. Čísla z okolních trhů nás ale přesvědčila, že přednost dáme právě zařízením s operačním systémem iOS. Protože jsme již delší dobu plánovali změnu poskytovatele karet a chtěli jsme si je začít vydávat sami, logicky jsme toto nejprve dotáhli do úspěšného konce a nyní už máme všechno ve své režii. Já však doufám, že se čekání vyplatilo a majitelé Androidů se teď vrhnou rovnýma nohama do používání této pohodlné platební metody. A pokud si myslí, že jsme se spletli, tak pro ně máme super challenge. Čísla hovoří jasně -- v databázi máme „androiďáků" víc, a jestli doženou „jablíčkáře" v číslech, sám se jim omluvím, začneme jejich systém upřednostňovat a já se na jejich operační systém přeučím," dodává se smíchem Šmída.

Biometrika je budoucnost placení

Twisto již loni vydalo prohlášení, v němž se zavazuje k ukončení plastových platebních karet do roku 2025. Brzký konec karet vnímá i společnost Amazon, která vidí budoucnost placení v biometrice, konkrétně v placení pohybem ruky. Aktuálně tuto metodu testují zaměstnanci v New Yorku a chystá se brzké nasazení do supermarketů Amazon Go. Základem systému je revoluční technologie počítačového vidění a hloubková geometrie, takže platba se uskuteční pouze identifikací tvaru a velikosti vaší ruky. Pracovní název metody je Orville a jeho přesnost je v desetitisícinách procenta, ale Amazon se chce dostat na miliontiny. Zaplacení metodou trvá 300 milisekund, tedy mnohonásobně rychleji než kartou. Firma v prosinci získala patent pod názvem „NON-CONTACT BIOMETRIC IDENTIFICATION SYSTEM", díky němu může Amazon dle Wall Street Journal prodávat licence na speciální platební terminály, které budou použitelné pro širokou veřejnost.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay či snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh.