Twisto představuje jednorázovou virtuální kartu na splátky – s předem nastavenou částkou a rozložením splácení až na 12 měsíců

Praha 25. června 2021 - Fintech startup Twisto rozšířil nabídku svých jednoduchých BNPL (Buy Now Pay Later) produktů o novou jednorázovou virtuální kartu na splátky. Ta uživatelům umožňuje předem si určit částku, kterou chtějí utratit, a zároveň si předem nastavit počet měsíců, během kterých útratu zaplatí. S jednorázovou kartou lze běžně platit v kamenných obchodech i na internetu až do částky, která je na kartě nastavena. Novou službu ocení zákazníci například při větších nákupech, a to v Česku i Polsku.

Novou jednorázovou virtuální kartu Twisto si mohou zákazníci rychle nastavit v aplikaci. Při vytváření karty zákazník nastaví maximální částku, kterou chce s kartou utratit. Ta je omezena výší splátkového limitu, který se u zákazníků liší individuálně - průměrně se jedná o 36 800 Kč. Při vytváření karty si také zákazník vybírá, na kolik měsíců chce nastavit splácení. Splátky může rozdělit do tří až dvanácti měsíců. Ihned při vytváření karty tak má zákazník přehled o tom, kolik chce maximálně utratit, jak dlouho bude splácet a kolik ho rozložení platby bude stát.

„Jednorázová karta na splátky velmi dobře doplňuje naše stávající služby. Zatímco Twisto Splátky si zákazníci pořizují na pár kliknutí až po nákupu, v případě jednorázové karty si celý proces sami připraví dopředu. A to jak maximální výši částky, kterou plánují utratit, tak i počet měsíců, do kterých bude platba rozložena. Vše zvládnou jednoduše a během chvilky v Twisto aplikaci," popisuje novou službu Renata Salata, Chief Commercial Officer v Twisto.

„Nákupy s jednorázovou kartou lze také kombinovat se službou Nákupy na třetiny bez navýšení. Stačí, když si zákazník nastaví rozložení splátek na tři měsíce, a následně nakupuje na některém z e-shopů ze sekce Nákupy na třetiny. V takovém případě pak neplatí za rozložení platby na splátky nic navíc," vysvětluje Salata.

Jednorázovou virtuální kartu Twisto lze používat stejným způsobem jako běžnou platební kartu - zadáním jejích údajů při platbě na e-shopu nebo v kamenných obchodech prostřednictvím peněženek Google Pay a Apple Pay. Údaje o kartě může uživatel sledovat ve své Twisto aplikaci nebo v účtu na webové stránce. Jednorázová karta je dostupná pouze ve virtuální podobě, aby Twisto eliminovalo negativní dopady plastových platebních karet na životní prostředí.

Novou službu ocení třeba zákazníci, kteří chtějí udělat větší nákup, ale nestačí jim na něj hlavní limit. Například pokud si někdo chce objednat dovolenou, která stojí 20 tisíc korun, ale na měsíčním limitu mu zbývá už jenom 10 tisíc korun, může si vytvořit jednorázovou kartu, která je primárně spojena se splátkovým limitem, a dovolenou si bez problému pořídit.

„Jednorázová karta je úplnou novinkou jak v Česku, tak v Polsku. A jsme rádi, že jejím průkopníkem v těchto zemích je právě Twisto," dodává Renata Salata. „Díky jednorázové kartě máte úplnou kontrolu nad tím, kolik utratíte, jak dlouho budete splácet a co vás to bude stát. Při nákupu vás pak už nic nepřekvapí."

Více o službě Twisto

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013, jako první v ČR, zavedlo platby BNPL (buy now pay later = nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto Pay lze na jedno kliknutí, bez registrace a zdarma platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 14 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) - virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a Nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. www.twisto.cz