Móda hned, platba až později. S Twistem lze nyní platit na stránkách Answear, Gant, Vermont a Modivo

Praha 18. května - Módním nadšencům přibyl další způsob, jak nakupovat žhavé trendy online. Twisto totiž rozšířilo řadu e-shopů, na kterých lze využít jeho platební metodu Twisto Pay. Jedná se o čtyři hráče z prostředí prémiové módy: e-shopy Answear, Gant, Vermont a Modivo. Ty se teď zařadí mezi dalších více než 600 prodejců, kteří už odložené platby Twisto v Česku využívají. „S průměrně zaplacenou částkou 1 525 korun je móda v pořadí druhým sektorem, ve kterém zákazníci utrácejí nejvíce. První místo si dlouhodobě drží elektronika," uvádí business development manager Twista Michal Kopřiva.

Nejvyšší průměrnou platbu v Twistu dlouhodobě se zhruba 10 tisíci korunami zastává elektronika. „Největší počet transakcí probíhá tradičně v segmentu potravin, kde jich měsíčně napočítáme až 75 tisíc. V poslední době ale vidíme příliv objednávek v segmentu fashion. I proto jsme navázali spolupráci právě s obchodníky prodávajícími módu, abychom vzrůstající zájem o ni dokázali ještě lépe naplnit," říká Kopřiva.

Zatímco Gant je sám výrobcem a na svých webových stránkách tedy nabízí své zboží, Answear, Vermont i Modivo jsou e-shopy zaměřující se na prémiovou módu napříč množstvím různých značek. Dohromady si tedy zákazník může vybrat z více než 300 značek, které tyto čtyři e-shopy nabízí. Jedná se především o oblečení a doplňky od výrobců Karl Lagerfeld, Diesel, Levis, Converse, ale také Nike, Adidas a mnohých dalších.

Objednat, vyzkoušet a pak teprve platit

Trendy módu na těchto e-shopech je nyní možné zakoupit s podobným zážitkem jako v kamenných obchodech, a to díky funkci Twisto Pay, která umožňuje si zboží nejprve vyzkoušet a teprve potom zaplatit.

Při objednání vůbec není třeba se registrovat nebo vyplňovat údaje o své platební kartě. Zákazník jednoduše v košíku zvolí možnost Twisto Pay a objednávku za něj uhradí právě Twisto. Následujících 14 dní má zákazník na to, aby nevyhovující zboží vrátil, nebo si ho vyzkoušel a ponechal. V případě, že mu zboží nevyhovuje, Twistu ani obchodníkovi nic neplatí a svou objednávku pošle zpátky. Veškerá další komunikace ohledně financí následně probíhá výhradně mezi e-shopem a Twistem. Pokud však zákazníkovi objednané zboží vyhovuje, má dalších 14 dní na uhrazení ceny objednávky. V případě, že je u Twista registrovaný, je to dokonce až 45 dní. Výsledkem je, že zaplatí pouze za to zboží, které mu doopravdy sedne a líbí se mu nejen na obrázcích.

I z toho důvodu se stále zvyšuje podíl e-shopů, které Twisto využívají. „Službu Twisto Pay doposud využilo více než 1,7 milionu lidí a my věříme, že světově oblíbenému trendu odložených plateb BNPL (Buy Now Pay Later) přijdou na chuť i zákazníci v Česku a celé střední Evropě," uzavírá Kopřiva.

Více o službě Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay či Google Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila na polský trh.