14. 1. 2020

Twisto nově spouští kategorizaci plateb

Platby budou přehlednější než kdy dřív. Twisto nově spouští kategorizaci plateb, kde bude na první pohled jasné, za co nejvíce utrácíme

Praha 14. ledna - Twisto, česká platební aplikace spojená s kartou Mastercard, spouští novou funkci pro správu osobních financí. Zákazníci tak mají všechny platby na jednom místě automaticky rozdělené do 20 kategorií, které odpovídají různým druhům výdajů - jídlo a pití, móda, domácnost nebo zábava. Aplikace Twista sama platby seřadí podle údajů z databáze české společnosti Dateio a díky lokalizování dat pro Českou republiku je řazení nákupů do kategorií maximálně přesné. Na jedno kliknutí tak bude možné vidět cashflow i rok zpětně.

„Mantrou Twista je od počátku snaha změnit trh financí, a to prostřednictvím vývoje nových služeb a funkcí, které uživatelům maximálně usnadní způsob placení. Řada zákazníků používá podle dosavadních zkušeností naši aplikaci právě pro její přehlednost a intuitivní ovládání. A my jim to chceme ještě zjednodušit. Nemusí si proto již stahovat aplikace třetích stran, aby zjistili, kolik a za co měsíčně utrácí. Díky detailním přehledům o svých platbách mají nyní vše po ruce, na jednom místě a na jedno kliknutí. A to včetně všech důležitých údajů, které o platbě potřebují znát,“ říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Zákazníci díky nové funkci uvidí celkový pohled na svoje výdaje podle kategorie nebo způsobu platby. Tyto transakce lze rovnou rozdělit (splitnout), nahrát k nim účtenku či rozdělit na splátky. A když nebude kategorie odpovídat, lze ji snadno a kdykoli ručně přenastavit. Například pokud by se při nákupu oblečení v supermarketu objevila platba v kategorii jídlo, může si ji uživatel snadno přesunout tam, kam patří. Stejně v době nákupů vánočních dárků ocení řada zákazníků automatické rozřazení většího množství položek.

Twisto v nadcházejícím roce? Stále nové inovace a globální ambice!

Twisto vstoupilo letos na polský trh a zaznamenalo zde od svého spuštění doslova raketový start. To dokládá především bleskové vyprodání platebních karet, kterých si zákazníci rozebrali během jednoho měsíce více jak 20 000 kusů. To však neznamená, že se chce Twisto na polském trhu zastavit - naopak příští rok plánuje vstoupit do Rumunska a v blízké budoucnosti prokázat své ambice stát se evropským lídrem ve světě fintechu.

Twisto se ale nesoustředí pouze na expanzi - v plánu má další inovace v čele s uvedením Google Pay a vylepšením Twisto Pay o jeho rozšíření možností splátek ve vybraných e-shopech, stejně jako to mají stávající registrovaní zákazníci. Uvede rovněž nový design karet, které jsou již v Polsku k vidění. V plánu je tedy představení řady inovativních produktů, které změní pohled zákazníků nejen v Česku na to, jak mají vypadat finanční služby 21. století.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. www.twisto.cz