16. 7. 2021

Prázdniny nepočkají, Twisto ano. Twisto přes prázdniny opět nabízí neomezený nejvýhodnější směnný kurz

Praha 16. července 2021 - Fintech startup Twisto cestovatelům po dobu letních dovolených vrací neomezený směnný kurz. Běžně mohou zákazníci s Twisto Premium využívat výhodný směnný kurz, jenž je oproti tradičním platebním kartám o tři až pět procent nižší, a to až do výše šestnácti a půl tisíc. Na letní měsíce však Twisto limit ruší a cestovatelé tak mohou platit výhodněji bez omezení. Spolu s pojištěním pro celou rodinu od pojišťovny UNIQA je tak Twisto Premium perfektním společníkem na cesty. Pro nové zákazníky je Twisto Premium první tři měsíce zdarma, poté pouze za 99 korun měsíčně. Twisto zároveň spouští letní soutěž o týden s karavanem.

„Chceme lidem ukázat, že místo běhání do směnáren a pojišťoven je lepší používat moderní finanční produkty," říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista. „Uživatelé Twisto Premium při placení s naší kartou v zahraničí vždy ušetří tři a více procent oproti běžným platebním kartám - toto léto navíc bez limitu. Součástí tarifu je také cestovní pojištění pro celou rodinu. Navíc si mohou odložit nebo rozložit zaplacení celé dovolené, aby se nemuseli obávat, jestli jim našetřené peníze vystačí. Twisto tak v létě bude nejlepším parťákem pro všechny cestovatele," dodává.

Twisto zákazníkům s tarifem Premium nabízí nejvýhodnější směnný kurz díky tomu, že si na rozdíl od bank ke standardnímu střednímu kurzu poskytovatele karet Mastercard nepřičítá žádnou vlastní marži, která se běžně pohybuje od 3 do 5 %. Kdekoliv tak cestovatelé s kartou Twisto Premium platí, dostanou za své peníze nejvíc, co to jde. Ať už koruny převádí na eura, chorvatské kuny nebo nepálské rupie. Pro získání neomezeného výhodného směnného kurzu je nutné aktivovat Premium účet nejpozději 22. srpna. Neomezený kurz lze následně využívat až do 30. září. Novým zákazníkům s tarifem Premium se nabídka aktivuje automaticky.

„Třetina Čechů loni nejela na dovolenou kvůli pandemii. Letos si to chtějí vynahradit a 76 % lidí na dovolenou jede, 42 % přitom míří do zahraničí. My se snažíme udělat jim cestování co nejvíce finančně dostupné a snadno řešitelné. Přes 40 % našich zákazníků Twisto během léta využije pro financování své dovolené, většinou k zaplacení jídla, dopravy a ubytování. A čtyři pětiny dotázaných zákazníků by zvýhodněný směnný kurz využily," doplňuje Šmída.

Twisto zajišťuje pojištění a chrání i peníze svých zákazníků

Cestovní pojištění pro zákazníky Twista zajišťuje UNIQA, která je partnerem a investorem Twista. Pojištění pokrývá léčebné výlohy do 3 milionů korun a pojištění odpovědnosti do 2 milionů korun na osobu. Pohodlně tak vyřeší většinu událostí, ke kterým může během cestování dojít. Náhrada léčebných výloh je bez spoluúčasti, což znamená, že UNIQA uhradí všechny doložené účelně vynaložené náklady na vyřešení události až do výše limitu, aniž klient musí cokoliv sám platit. Pojištění lze sjednat pro celou rodinu až do 6 osob, a to včetně nesezdaných partnerů. Součástí cestovního pojištění je také 24/7 asistenční služba.

„Karty od Twista jsou zároveň tím nejbezpečnějším způsobem, jak v zahraničí platit. Karta není svázána s bankovním účtem a cestovatelé se tak nemusí bát, že by v případě krádeže či ztráty karty přišli o své peníze. Navíc se o jakékoliv transakci dozvědí okamžitě, a to díky mobilní aplikaci, která je o všem informuje. Ta jim také umožní kartu během pár kliknutí zablokovat," vysvětluje Šmída bezpečnostní přednosti Twista. „Uživatel také v aplikaci vidí, kolik díky používání karty Twisto na dovolené ušetřil. Může si tak užít si dovolenou levněji a bez obav ze ztráty nebo krádeže hotovosti a platebních karet."

Nemáte celou částku na dovolenou? S Twistem platbu rozložíte až na 12 měsíců

Twisto svým zákazníkům nabízí celou řadu možností, jak si pořizování dovolené usnadnit. Odložená platba, v zahraničí známá jako „Buy Now Pay Later", lidem umožňuje nakupovat cokoliv a kdekoliv s tím, že za zboží a služby zaplatí až později a bez navýšení. Navíc český fintech nedávno představil Jednorázovou virtuální kartu, na které si zákazník může nastavit, jakou částku chce utratit a jak dlouho ji chce splácet. S kartou poté lze jak zaplatit dovolenou, tak útratu na dovolené. Splátky je možné nastavit až na 12 měsíců. Nebo zákazník může na vybraných e-shopech vybrat službu Nákup na třetiny, která mu dovolí rozložit si platbu na tři měsíční splátky, a to bez navýšení. Twisto tak lidem nabízí hned několik způsobů, jak si dovolenou užít ihned a zaplatit ji, až jim to bude vyhovovat.

Vyrazte na dovolenou po střední Evropě s karavanem

Twisto na léto připravilo také letní soutěž o týden v karavanu. Soutěž proběhne na sociálních sítích, kde lidé mohou sdílet své fotky, jak se těší na dovolenou, s popisem, jak jim ji Twisto může usnadnit, doprovozené #LetoNePocka. Vítěz se může těšit na týdenní cestování s karavanem od Campiri až pro pět lidí.

Více o službě Twisto

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013, jako první v ČR, zavedlo platby BNPL (buy now pay later = nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto Pay lze na jedno kliknutí, bez registrace a zdarma platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 14 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) - virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a Nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. www.twisto.cz