23. 4. 2020

Twisto dělá dobro. Přispět na správnou věc je možné na pár kliknutí přímo v aplikaci

Twisto dělá dobro. Přispět na správnou věc je možné na pár kliknutí přímo v aplikaci

Praha 23. dubna 2020 -- Spousta lidí kvůli pandemii náhle bojuje o živobytí, ale najdou se i tací, které krize finančně nepostihla a mohou naopak ze svého přispět tam, kde je potřeba. Česká společnost Twisto, která přináší moderní způsob placení, proto připravila ve své aplikaci možnost rovnou poslat peníze na dobré účely -- spojila se s Nadací Via a díky napojení na její dárcovskou platformu Darujme.cz umožnila podpořit první projekt pro seniory: Domov Sue Ryder.

„Domovy pro seniory pandemie zasáhla velmi citelně. Právě senioři totiž patří v době pandemie k nejohroženějším, nemohou se věnovat běžným skupinovým aktivitám, vyžadují větší zapojení jednotlivců. Provoz Sue Ryder je kvůli bezpečnostním opatřením nyní mnohem náročnější, a to jak personálně, tak nákladově. Spojili jsme se proto s Nadací Via a vytvořili v aplikaci jednoduchý způsob, jak jí mohou naši klienti posílat dobrovolné příspěvky. Vybrané prostředky pak pomohou k tomu, aby senioři v Domově Sue Ryder mohli i nadále žít radostně a spokojeně," řekl Michal Šmída, CEO Twista.

Domov Sue Ryder je útočištěm pro každého, kdo řeší otázku stáří a důstojného stárnutí. Pomáhá radou a péčí nejen v samotném domově, ale mnohdy také v domácím prostředí. Osobní asistenti nepřestávají v terénu pečovat o ty, kteří se bez jejich pomoci sami doma neobejdou. Vybrané peníze pomohou pečujícím týmům bezpečně poskytovat služby tak, aby byla minimalizována nákaza virem. K tomu patří mj. bezpečná doprava ke klientům, nákup chybějících dezinfekčních a ochranných pomůcek a také zajištění malých radostí, které seniorům dávají smysl a naplňují den.

Twisto platí za vás, vyrovnáte to za měsíc

Klienti mohou pomoci doslova jedním kliknutím v mobilní aplikaci Twisto skrz volbu přispět, která se nově objevuje v rozhraní přehledu plateb. Uživatel si také navolí částku, kterou chce dané organizaci věnovat. Twisto následně peníze pošle na její účet, zatímco uživatel peníze Twistu uhradí později -- klidně až za měsíc. Samozřejmostí je také vystavení potvrzení o příspěvku, které si zákazník přiloží k následujícímu daňovému přiznání. Podpora seniorů v domově Sue Ryder je pilotním projektem, ve kterém chce Twisto pokračovat i nadále. Díky propojení s Darujme.cz může vybírat takové projekty, které jsou aktuální, a pomoc tak dostanou lidé, kteří to potřebují ze všech nejvíce.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay či snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh.