11. 11. 2019

Twisto spouští splátky

Twisto spouští splátky. Na cokoli. Na zubaře, nový telefon nebo na celý nákup jedním klikem v mobilu

Praha 11. listopadu 2019 – Twisto, česká platební aplikace s kartou Mastercard, spouští nejjednodušší a nejintimnější splátkový produkt na trhu. Od 3 do 12 měsíců, vyřízené během 15 vteřin a na jakýkoli nákup od 3 000 korun. Bez zbytečného papírování, s okamžitým schválením a až do výše měsíčního limitu na Twisto účtu s možností splatit vše předčasně a bez poplatku. Twisto přináší ultimátně inovativní produkt, který pomůže lépe plánovat rodinné rozpočty.

„Na trhu existuje spousta komplikovaných splátkových produktů, žádný ale není online, na klik a z pohodlí domova. Co si budeme nalhávat, Češi si půjčují peníze a často se za to stydí. Doteď museli splátky sjednávat v kamrlíku obchodu s málo informovaným prodejcem. S Twistem si splátky zařídíte v klidu domova nebo po cestě z obchodu z mobilu, aniž by kdo cokoli tušil. Rozhodli jsme se vytvořit takový produkt, kde si každý nastaví splátky podle svých možností, bez zdlouhavého schvalování a papírování. Věříme, že tato novinka zjednoduší spoustě lidem život a Twisto potvrdí, že je nejlepším platebním nástrojem pro denní platby v Česku a brzy v celé střední Evropě, říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Kolik si klienti budou rozsplátkovávat?

Většina klientů Twista má stanovený limit pro splátky mezi 10 000 až 20 000 korunami. Podle očekávání novou službu využije asi 10–15 % majitelů Twisto účtu. Uplatnit by ji měli především při větších jednorázových výdajích, které však neznamenají dlouhodobý zásah do rozpočtu – jedná se například o nákup nového mobilního telefonu, platbu za dětský tábor nebo neočekávaný výdaj u zubaře.

Sazba bude závislá na hodnotě spláceného zboží a na době, do které si splátky zákazník bude chtít rozložit. Startovat bude již od 12 % a varianty doby rozložení splatnosti jsou od tří do dvanácti měsíců. „Dáváme všem možnost si nastavit výši měsíční splátky nejjednodušeji, jak je to možné. Stačí mít Twisto účet, mobilní aplikaci, vybrat platbu, nastavit si měsíční splátku, potvrdit a je to. Víme, že po podobném produktu touží všechny instituce v regionu – a my jej nyní máme! dodává Šmída.

Jak to bude vypadat?

Zákazník zaplatí Twistem za svůj nákup. Má až 45 dní na to, aby se rozhodl, jestli nákup zaplatí bez navýšení, nebo si jej rozdělí do několika měsíců. A to tak, že v detailu každé platby nad 3 000 Kč uvidí možnost rozložit ji do splátek. Nastaví si jednoduše, kolik se mu hodí měsíčně platit. Aplikace mu transparentně spočítá celkové náklady, a pokud je zákazník spokojen, potvrdí a je hotovo. Výhodou je, že zákazník se nemusí rozhodnout hned, ale pohodlně v průběhu měsíce. Může tak lépe řídit svůj rozpočet.

Pro Twisto je to tak další krok na cestě v propojování debetních a kreditních plateb, které dají zákazníkům svobodu volby, zdali chtějí platit hned, nebo později, a plnou kontrolu nad svými výdaji. I proto v blízké budoucnosti plánuje přidat do aplikace kategorizaci plateb, díky které budou výdaje ještě přehlednější. V roce 2020 přijde očekávané Google Pay, nový design karet a především možnost platit vlastními penězi i za samotné nákupy. V návaznosti na možnost platit skrze Twisto vlastními penězi vzniknou v budoucnu i další inovativní produkty, které změní pohled zákazníků nejen v Česku na to, jak mají vypadat finanční služby 21. století. Bude se jednat například o rodinné účty, které umožní rodičům jednodušeji spravovat dětské účty a mít přehled nad tím, za co jejich ratolesti utrácí.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu mohou uživatelé platit internetové nákupy na jedno kliknutí, složenky a faktury hradit jejich vyfocením v mobilní aplikaci a kdekoli jinde využít k placení Twisto kartu nebo speciální platební náramek. Navíc s nejvýhodnějším kurzem pro platby v zahraničí. Všechny nákupy Twisto agreguje v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Více informací na www.twisto.cz