25. 11. 2019

Soutěž v režii Twista a PwC

Jak se co nejlépe postavit k zahraniční expanzi? Twisto spolu s PwC v soutěži pro vysoké školy nejvíce přesvědčil tým, který vynikl především kvalitou zpracovaných dat

Praha 25. listopadu 2019 – Více než 100 studentů ve 44 týmech mělo pomoci Twistu v zahraniční expanzi, vítězové reprezentující barvy VŠE a ČVUT si odbornou porotu získali kvalitní prezentací založenou na porozumění a interpretaci dat v souvislostech. Management Consulting Challenge si pro ně připravila poradenská společnost PwC společně s Twisto. Vítězové si odnesli 50 000 Kč, na ostatní finalisty čekaly desítky tisíc ve Twisto kreditech nebo také možnosti získání stáže v PwC a ve Twistu. Firmy soutěž pro studenty vysokých škol vyhlásilo v říjnu, kdy úkolem bylo vytvořit případovou studii, jak se co nejlépe postavit k zahraniční expanzi. Po měsíci, kdy měli studenti k dispozici mimo jiné i konzultace u obou zúčastněných společností, postoupilo do finálového kola 10 nejlepších týmů. To se konalo 13. listopadu 2019 v sídle PwC a prezentaci porotě složené ze dvou zástupců z obou pořádajících společností, Tomáše Pačindy z investiční společnosti Enern a technologického evangelisty Petra Máry, nakonec nejlépe zvládla čtyřčlenná parta studentů z VŠE a ČVUT.

Přestože se jednalo o soutěž, na které studenti pracovali ve svém volnu, zástupce obou pořádajících společností překvapil velký zájem ze stran studentů. To dokládají i slova člena vítězného týmu, který si podle poroty první místo získal především díky nejlépe interpretovaným datům v potřebných souvislostech. Do soutěže jsme se přihlásili právě proto, že nás zajímal způsob tvorby strategií v PwC a Twisto. V průběhu jsme využili i nabídnuté konzultace s lidmi, kteří se této práci skutečně věnují a pravděpodobně největší čas jsme věnovali analýze trhu platebních služeb. Je to první podobná soutěž, do které jsme se přihlásili a vyšlo to, Luděk Čižínský, člen vítězného týmu a student ČVUT.

Pro studenty a veřejnost obecně nemusí být vždy zcela jasně uchopitelné, co práce konzultanta obnáší. Skrze tuto soutěž si ji ale studenti mohli aspoň zkusit. V řešení museli ukázat schopnost analyzovat velké množství dat v krátkém čase a své řešení na závěr odprezentovat před publikem. Podobné akce jsou způsobem, jak se podívat i za teorii, která se učí na školách a převést ji do praxe, řekl Jan Hadrava, director týmu Strategy v PwC.

Tyto soutěže nejsou přínosem pouze pro studenty, ale i pro samotné pořádající společnosti. Pokud vytvoří kvalitní brief a nechají studenty nahlédnout pod pokličku, odmění se jim novým,na danou problematiku zcela neovlivněným, pohledem. V rámci soutěže jsme hledali inspiraci, kreativní přemýšlení, a také odpovědi na otázky, jak mladí lidé vnímají svět financí. Twisto se velice rychle rozvíjí, plánuje vstup na další trhy a zrovna tuto tématiku jsme chtěli pochopit z perspektivy mladých lidí - v čem pro nás vidí příležitost, kde jsou potencionální rizika a taky jak postavit co nejlepší nabídku pro nové zákazníky. Možnost potkat tolik chytrých a skvělých lidí na jednom místě pro mne byla velice obohacující, řekla Renata Salata, která je ve Twistu zodpovědná za růst společnosti.


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu mohou uživatelé platit internetové nákupy na jedno kliknutí, složenky a faktury hradit jejich vyfocením v mobilní aplikaci a kdekoli jinde využít k placení Twisto kartu. Navíc s nejvýhodnějším kurzem pro platby v zahraničí. Všechny nákupy Twisto agreguje v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Více informací na www.twisto.cz


Více o PwC

V PwC usilují o řešení zásadních problémů naší společnosti. PwC je sítí firem s více než 236 tisíci lidmi ve 158 zemích světa. Poskytuje kvalitní auditorské, daňové a poradenské služby, skrze které pomáhá svým klientům v dosahování jejich cílů. Více se o PwC dozvíte na www.pwc.com/cz.

Název „PwC označuje všechny společnosti skupiny PricewaterhouseCoopers International Limited, z nichž každá je samostatným a nezávislým právním subjektem.

Více informací na www.pwc.com/structure.