Marketing Twista povede Pavel Rath. Jeho hlavním cílem je rozšířit povědomí o Twistu a jeho produktech

Praha 15. června 2021 - Český fintechový startup Twisto oznámil posilu ve svém vedení, která má za cíl posunout komunikaci se zákazníky na novou úroveň. Na pozici Head of Marketing nastupuje Pavel Rath (42), který do Twista přišel koncem roku 2019.

„Vždy mě lákalo dynamické prostředí, kde je zapotřebí kreativita, analytický přístup a odvaha. Twisto mi tohle všechno dokázalo nabídnout už ke konci roku 2019, když jsem nastupoval na pozici Head of Performance & CRM. Nyní jsem dostal ještě větší příležitost v podobě vedení celého marketingu v Česku i Polsku," komentuje své nové působení Pavel Rath. „Mým hlavním cílem je rozšířit povědomí o Twistu a jeho produktech. Chci se taky zaměřit na jednodušší a více osobní onboarding našich nových klientů, aby snáze pochopili výhody nákupů a placení s Twistem. Našim stávajícím zákazníkům pak chci zejména ukázat používání odložených plateb v mnoha dalších formách."

Pavel Rath nastoupil do Twista na konci roku 2019 jako Head of performance & CRM pro Česko a později dostal na starosti také CRM pro český i polský trh. V minulosti působil přes deset let v CK Neckermann, české odnoži bývalé globální cestovní skupiny Thomas Cook. Během jeho tamějšího působení patřil CK Neckermann mezi první v cestovním ruchu, kteří nabízeli online nákupy. Významným způsobem se zde podílel na digitální transformaci firmy skrze zavedení CRM systémů, definici a implementaci customer journey s cílem řídit obchod a komunikaci z pohledu zákazníka a jeho potřeb. Zavedl zde také automatizaci komunikace, segmentaci zákazníků a personalizaci komunikace.

Rath pracoval také pro německou cestovní kancelář SnowTrex, která nabízela lyžařské pobyty a zájezdy, a to výhradně online. Ta mu nabídla možnost vybudovat českou verzi jejich e-shopu a zavést svou značku na českém trhu, řešil zde především performance marketing včetně SEM, SEO a affiliate marketingu.

„Pavel nám na své nové pozici velice pomůže v další kapitole našeho příběhu. Twisto má obrovské ambice na středoevropském trhu, které jsou podporovány dobrými výsledky jak v Česku, tak v Polsku. Pavel je obrovskou pomocí nejen při oslovování více zákazníků, ale i při zvyšování jejich retence. Rozhodně se těším, co všechno společně dokážeme," komentuje nástup nové posily Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Více o Twistu

Twisto představuje chytré řešení pro platby a nakupování a už v roce 2013 jako první v ČR zavedlo platby BNPL (Buy Now Pay Later = nakupuj teď, plať později). Díky funkci Twisto Pay se dají na jedno kliknutí a bez registrace platit internetové nákupy, na jejichž úhradu mají zákazníci 14 dní. Registrovaní uživatelé pak mají možnost využít k placení Twisto kartu (vydanou Mastercard) - virtuální nebo fyzickou, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo Google Pay, vyrovnat faktury jejich vyfocením nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Splatnost nákupů s Twisto účtem je 45 dní. Twisto také umožňuje nákup na splátky s okamžitým schválením a nákup na třetiny bez navýšení. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila také na polský trh. www.twisto.cz