3. 3. 2021

Pandemický rok ve Twistu: Skoro sedm milionů transakcí za více než tři miliardy korun

Praha 3. března 2021 - Twisto i přes pandemii loni vyrostlo, ukazují konsolidované výsledky firmy za Česko a Polsko. Za své zákazníky během loňského roku zaplatilo zhruba 3,2 miliardy korun (v přepočtu 122,5 milionu eur), což představuje meziroční nárůst o více než 50 procent. Počet provedených transakcí se zvýšil o téměř 80 procent na 6,8 milionu transakcí.

„Ačkoliv jsme chtěli v loňském roce řešit především expanzi a plánovali jsme si výrazně větší růst, hodnotíme rok 2020 v rámci možností velmi pozitivně. Pandemie na jedné straně obrovsky zasáhla do způsobu našeho života a práce, na druhé straně ale rozpohybovala digitalizaci, s čímž souvisí také online nakupování. Interně nám pandemie umožnila udělat zásadní změny v našem fungování, které z Twista udělaly udržitelnější byznys. V letošním roce se ovšem chceme vrátit k plánům na expanzi a věříme, že se nám opět podaří mít růst přesahující 100 procent ve většině námi měřených parametrů," komentuje Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista.

Konec roku 2020 - 800 nových e-shopů a více než 170 000 ověřených účtů

V loňském roce přibylo k 1 600 e-shopům, kde bylo možné využít odložené platby Twisto, dalších více než 800, čímž se počet e-shopů nabízejících Twisto Pay ke konci roku vyšplhal na 2 400. Brzy ovšem překoná počet spolupracujících e-shopů hranici čtyř tisíc. Hnacím motorem nových spoluprací je nedávno navázané partnerství Twista s polským PayU, které je hlavní platební bránou polské e-commerce. Zhruba 60 % spolupracujících e-shopů je tak dnes v sousedním Polsku.

Twisto - coby nejjednodušší platbu v e-shopu - využilo za dobu existence služby přes 1,6 milionu zákazníků, více než 70 % z nich je z České republiky. Twisto účet, hlavní produkt společnosti, využívá přes 170 tisíc zákazníků (meziroční nárůst o 20 %). Účet dnes obsahuje platební kartu, virtuální platební kartu, platbu mobilním telefonem - Apple Pay a Google Pay, pokročilou platbu složenek a faktur Snap a dělení společných nákupů s názvem Split.

Zajímavostí pak je, že majitel Twisto karty udělá měsíčně v průměru 15 transakcí, přitom u platebních karet v Česku činí dlouhodobý průměr šest až sedm transakcí měsíčně.

„V roce 2020 se nám podařilo rozšířit naši produktovou nabídku o ‚třetinku' - rozložení online nákupu na tři platby s nulovým navýšením. Tímto jsme se značně přiblížili světovým standardům, které v BNPL (Buy Now Pay Later) panují. Vedle silného posunu do retailu e-commerce vidíme i klientskou poptávku po jednodušších a levnějších způsobech jak rozložit nákupy v čase, a to zejména v době finanční nejistoty. Vedle třetinky také rozvíjíme koncept digitálních splátek, které si mohou zákazníci nastavit v naší aplikaci, s transparentními podmínkami a v klidu domova," doplňuje Šmída.

Více o službě Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay či Google Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila na polský trh.